Dr. Bertan Kaya ABD’ de Kurumsal Risk Yönetimi Konulu Bir Sunum Gerçekleştirdi

Control Solutions International Partneri ve Türkiye Ofisinin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bertan Kaya, Amerika Birleşik Devletlerini ziyaret ederek, San Francisco ve Los Angeles’ da Türkiye ofisini temsilen, şirketimiz tarafından düzenlenen bazı toplantılara katıldı ve “Kamu Kurumlarında Kurumsal Risk Yönetimi Uygulama Zorluklarının Aşılması İçin Stratejiler” “Strategies for Overcoming The Difficulties in Implementing ERM in Government Agencies” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

1-4 Şubat 2016 tarihleri arasındaki toplantılarda, gerçekleştirdiği sunum ile büyük ilgi gören Dr. Bertan Kaya, tüm dünyadan katılan Control Solutions International partner ve danışmanları ile çeşitli kamu kurumlarından katılımcıların sorunlarını cevapladı.

Dr. Bertan Kaya kamu kurumlarında etkili kurumsal risk yönetimi (ERM) sistemlerinin oluşturulması ve yönetilebilmesi için; üst yönetim farkındalığı, doğru ERM çerçevesi/modeli belirlenmesi, iyi bir ERM ekibi ile kapasite oluşturulması, iyi proje yönetimi ve doğru ERM/GRC yazılım çözümü seçimi konularının önemine değindi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir